Zagan Acoustic
& Krzesimir Dębski

ZAGAN ACOUSTIC & KRZESIMIR DĘBSKI

Wspólny projekt zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego to ponad dziewięćdziesiąt minut muzyki. Otwarte formy sprzyjające brawurowym improwizacjom, niecodzienne zestawienie instrumentów i zaskakujące dialogi pomiędzy muzykami to cechy charakterystyczne koncertów. Projekt prezentowany był w większości polskich sal koncertowych również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej dla której muzycy przygotowali specjalne aranżacje. W programie koncertu znajdują się zarówno kompozycje muzyki filmowej Krzesimira Dębskiego jak choćby Country in E, Cantable in h czy Bojan Duke of Dingac jak również autorskie kompozycje lidera zespołu Zagan Acoustic – Pawła Zagańczyka.

Koncert zespołu Zagan Acoustic i Krzesimira Dębskiego zyskał bardzo dobre opinie. Indywidualne brzmienie, witalność, wirtuozeria, no i duża dawka poczucia humoru to główne słowa pojawiające recenzjach.

RECENZJE

„Dużo dobrego dodali do mojej muzyki…”
KRZESIMIR DĘBSKI

„To nie jest chłodne, wyprane z uczuć studium akademickie. Płyta jest przemyślana, wysmakowana, ale jednocześnie tak witalna i przystępna, że powinna trafić do szerokiego grona odbiorców. Tych, którzy cenią muzykę klasyczną trochę rozrusza, miłośnikom folkloru da świeże spojrzenie…”
PAWEŁ TRYBA

„Czterej wyjątkowi instrumentaliści Zagan Acoustic czerpiąc inspiracje z przebogatego skarbca folkloru na ”Folk & Roll” stworzyli muzykę pełną zachwycającej wirtuozerii, która tętni życiem i emanuje wyjątkową energią…”
ROBERT RATAJCZAK

„Bardzo wyraziste brzmienie instrumentów i motoryka kompozycji to znaki rozpoznawcze składu Zagan Acoustic…”
JAKUB KNERA

SKŁAD ZESPOŁU:

Krzesimir Dębski – skrzypce, fortepian
Paweł Zagańczyk – akordeon
Joachim Łuczak – skrzypce
Przemysław Skałuba – klarnet, saksofon sopranowy i altowy
Jarosław Stokowski – kontrabas